Elastyczny beton architektoniczny

Lekkie i cienkie okładziny ze zmodyfikowanego betonu architektonicznego GRC (glass fibre reinforced concrete) pozwalają nadać elewacji niepowtarzalny, industrialny wygląd, a wnętrzom – nowoczesny charakter. Dają się wyginać, a nawet zwijać w rolkę, co znacznie ułatwia i przyspiesza ich montaż. To doskonała alternatywa dla grubych i ciężkich płyt betonowych.
Główne składniki wykorzystywane do produkcji okładzin betonowych to oczywiście piasek, cement i woda. Ale poza nimi są jeszcze odpowiednio dobrane domieszki uplastyczniające, polimery (elastomery), barwniki oraz zbrojenie rozproszone w postaci włókien szklanych lub polipropylenowych, dzięki którym wyroby są elastyczne i wytrzymałe. Niektórzy producenci stosują podwójne zbrojenie betonu elastycznego siatką z włókna szklanego zatopioną w dwóch warstwach polimeru. Proporcje i sposób dozowania składników to efekt udoskonalania własnych, często opatentowanych przez poszczególnych producentów receptur. Materiał jest sprzedawany w postaci elastycznych płyt, paneli bądź dużych arkuszy.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij